Tapahtumat & koulutukset

Kysy lisää koulutuksista: koulutus@sahkoliitto.fi
Käytännön ohjeita koulutuksiin hakemisesta löydät täältä.

Ladataan Tapahtumat

« Kaikki Tapahtumat

Järjestön hallitusosaaja, Helsinki

26.9. - 28.10.

Koulutuksen järjestävät TSL ja Opintokeskus Sivis.

Järjestön hallitusosaaja (JHO) -koulutuksessa saat uusia näkökulmia järjestöjen hallitustyöskentelyyn ja pääset kehittämään omaa osaamistasi. Koulutuksesta saat työkaluja vuorovaikutteiseen ja tulevaisuuteen katsovaan järjestöjohtamiseen.

Koulutus antaa valmiudet toimia valtakunnallisen tai alueellisen järjestön hallituksessa ja kehittää oman hallituksen toimintaa. Koulutuksessa käydään läpi hallitustoiminnan eri osa-alueet sujuvan yhteistyön rakentamisesta aina ison järjestön talouden hoitoon, hallituksen rooliin ja vastuisiin sekä ennakointiin. Koulutus sisältää asiantuntijapuheenvuorojen lisäksi vuorovaikutteista työskentelyä ja osallistujien keskinäistä vertaisoppimista.

Koulutus on avoin kaikille valtakunnallisten ja alueellisten järjestöjen (ns. ”isojen järjestöjen”) hallitusten jäsenille. Koulutuksen osallistumismaksu on 250 e / osallistuja ja siitä voi saada kaksi opintopistettä. Ota yhteyttä koulutusosastoon kysyäksesi mahdollisuutta liiton kustantamaan osallistumismaksuun.

Katso lisätietoja ja ilmoittaudu täältä.

Tiedot

Järjestäjä